Pro mnohé lidi je jediným východiskem, jak bojovat s řídnoucí kšticí transplantace vlasů. Zkušenosti zákazníků by vám měly pomoci s výběrem kliniky, abyste byli se zákrokem maximálně spokojeni a neplatili za zpackanou práci v nekvalitních zařízeních. Tento článek vám poskytneí přehled o tom, jak se zorientovat ve zdrojích na internetu, kde najít spolehlivá hodnocení, čemu důvěřovat a co si raději ověřit. Pokud přemýšlíte, že investujete peníze do nového vlasového porostu, pak se vám nejspíš budou hodit následující informace.

Transplantace vlasů – zkušenosti ze sociálních sítí

Než se se rozhodnete pro konkrétní podnik, který slibuje perfektní zahuštění vlasů, udělejte si menší průzkum. Ideálním místem, kde zjistit, jak si klinika stojí, jsou sociální sítě. Facebook, Instagram a Twitter jsou v tomto případě nejlepší, jelikož zde můžete pročítat komentáře k fotkám, reklamám a dalšímu sdílenému obsahu dané společnosti. Stačí si najít profil vybraného podniku a podívat se na jeho stránku. Kromě komentářů zde najdete i samotné hodnocení klientů. Ta mají buď podobu hvězdiček (čím více, tím lépe), nebo slovní recenze. Drobnou nevýhodou těchto sítí je, že správce stránky může negativní komentáře smazat. Pokud se však jedná o solidní podnik, bude ina nespokojené komentáře reagovat.

Můžete věřit recenzím na webu?

Na webových stránkách vybrané kliniky ve valné většině případů nenaleznete žádnou negativní recenzi. Podnik by byl sám proti sobě, kdyby takové zkušenosti zveřejňoval, takže mu to vlastně nemůžete mít ani za zlé. Otázkou ale je, jak poznat, zda jsou tato hodnocení důvěryhodná?

 

Ve skutečnosti se rozeznává poměrně těžko, zda zveřejněné recenze pochází opravdu od klientů, nebo jsou vytvořeny správcem webu. Jestliže se jedná o skutečné profily, propojené například z facebooku, pak si je zkuste na této síti dohledat a prozkoumat. Některé vymyšlené identity mají například podivné profilové fotky. Také informace o jejich osobě bývají poněkud podezřelé a stejně tak obsah sdílený na jejich stránkách. V případě, že se nejedná o profily z facebooku, ale pouze jakési vložené citace údajných zákazníků, bude lepší, když si kliniku proklepnete ještě jiným způsobem. Například na výše zmíněných sociálních sítích.

Zaměřte se na specializované portály

Na internetu je možné nalézt různé zdroje, které se zabývají hodnocením lékařských zařízení, estetických klinik i samotných lékařů a specialistů. Nejdůvěryhodnější portály jsou takové, které mají vlastní placenou doménu. Vyhněte se neplaceným webovým stránkám s příponou webnode, estranky, apod. Často se jedná o weby plné reklam, které se snaží pouze vydělat na návštěvnosti a nejde jim o samotný obsah.

 

Věrohodné jsou také internetová fóra, kde se schází komunita lidí se stejnými zájmy. Typickým příkladem jsou diskuzní portály, kde se sdružují ženy i muži na mateřské dovolené. Najdete zde různá témata, nad nimiž se vede debata, jejíž součástí jsou bohaté zkušenosti jednotlivých účastnic a účastníků fóra. Častými tématy jsou různé estetické zákroky, transplantaci vlasů nevyjímaje.

Jak poznat kvalitní kliniku

Pokud vás nebaví hledání recenzí a hodnocení jednotlivých klinik, ale přesto máte zájem zákrok podstoupit, pak se alespoň zaměřte na několik zásadních informací o vybraném podniku:

 

  1. Zkušený personál – zaměřte se na lékaře a specialisty, kteří transplantaci vlasů provádí. Na webu byste měli najít jejich medailonek, ve němž se dočtete o jejich praxi.
  2. Moderní vybavení – zjistěte si s jakými přístroji klinika pracuje a jaké metody využívá. Na Googlu si jednoduše dohledáte, zda se jedná o novou nebo zastaralou technologii.
  3. Transparentnost – každá důvěryhodná společnost má o své činnosti a nabízených službách detailní popis na webových stránkách a ve většině případů také na sociálních sítích.
  4. Způsob komunikace – vybraný podnik má k dispozici různé komunikační kanály, prostřednictvím nichž ho můžete kontaktovat a je na těchto kanálech ve své otevírací době aktivní.

 

A to už je k výběru kliniky pro transplantaci vlasů opravdu vše. Nyní už máte přehled o tom, kde hledat spolehlivá hodnocení a zkušenosti klientů. Dočetli jste se, jaké zdroje recenzí jsou na internetu k dispozici, i podle čeho vybrat kliniku, pokud se vám z jakéhokoliv důvodu nechcete průzkum provádět. Teď už je jen na vás, čemu dáte přednost a kam se nakonec objednáte.

A podle čeho se při výběru kliniky rozhodujete vy? Máte vlastní doporučení od známých a přátel, nebo si vše musíte zjišťovat sami? Budeme moc rádi, když nám v komentářích prozradíte, kde hledáte recenze a co je pro vás při výběru nejdůležitější.

David Haman