Jak udržet erekci co nejdéle nebo oddálit ejakulaci? O tomto choulostivém tématu toho už bylo bezpochyby napsáno mnoho. Od nejrůznějších studií zabývajících se příčinami předčasného vyvrcholení až po návody, které mužům radí, jak nejlépe tuto nepříjemnou záležitost řešit. Jelikož jde o problém, s nímž se potýká poměrně značná část populace, budeme se mu dnes věnovat i my. Jestliže vás předčasná ejakulace rovněž trápí, pak nejlépe víte, jak takové intimní potíže dovedou narušit psychickou pohodu a někdy dokonce i jinak vcelku harmonický partnerský vztah. Možná, že se z následujících řádek dozvíte něco nového. Něco, co vám při hledání cesty z vaší svízelné situace pomůže. To je ostatně také cílem našeho krátkého článku, abychom vám vaše snažení ulehčili.

Jak oddálit ejakulaci a zlepšit intimní život

Žijete v dlouhodobém vztahu? A záleží vám na tom, aby vše fungovalo tak, jak má? Pak vás o významu souhry v partnerském sexu zřejmě nikdo přesvědčovat nemusí. Když se objeví problémy „v posteli“, obvykle se dříve či později přenesou také do ostatních oblastní společného života dvou lidí. Vždy je proto lepší začít případné potíže intimního rázu řešit co nejdříve. Máte vy i vaše partnerka pocit, že milování trvá příliš krátce? Zdá se vám, že dosahujete vyvrcholení příliš brzy? Pokud délka styku připadá nedostatečná vám oběma, pak je nejspíš nutné něco změnit. V partnerském sexu je ze všeho nejdůležitější spolu komunikovat a snažit se druhému vyjít vstříc. Dlouhodobý nesoulad totiž nepřinese nic dobrého. Než se však začnete pídit po způsobech, kterými lze ejakulaci oddálit, ujasněte si, jaký je rozsah vašeho problému. Možná, že jde jen o subjektivní pocity a nebude třeba žádného zásadnějšího řešení. Kdo ví?

Nejsou vaše potíže jen domnělé?

Délka milostného spojení je značně individuální záležitostí. Někomu to trvá „věčnost“, jiný dosáhne orgasmu za dvě minuty. Nicméně existují odborné studie, které se předčasné ejakulaci zcela seriózně věnují. Jejich výsledkem je rozdělení míry závažnosti tohoto problému do následujících kategorií. Podívejte se, jestli do některé z nich spadáte nebo zda jsou vaše „výkony“ v podstatě normální a fakt, že nejste s délkou milostného aktu spokojeni, je spíše subjektivním pocitem vaším nebo vaší partnerky.

  • O předčasnou ejakulaci se nejedná – jestliže vyvrcholení nepřijde dříve než po dvou minutách milostného aktu.
  • Nejlehčí forma poruchy – je to tehdy, když k výronu semene dochází dříve než za 2 minuty od začátku soulože.
  • Vážnější problém – máte v případě, pokud se ejakulace dostaví už v řádu vteřin (20 či 30) od okamžiku, kdy vsunete penis do vagíny.
  • Nejhorší formou problému – trpíte tehdy, pokud vyvrcholíte už při předehře, tedy ještě před začátkem milostného spojení.

5 možných řešení

Už tušíte, zda se vás předčasná ejakulace týká? Nebo je vše více méně v normě a pokusíte se délku milování vylepšit sami? Máte-li skutečně problém, nejlépe vám pomůže androlog. Pokud to není tak zlé, můžete to za přispění rozmanitých metod a pomůcek zvládnout i bez asistence nějakého odborníka. Co se vám nabízí? Zkusit můžete některou z těchto věcí:

  1. Používejte kondomy se silnou stěnou, které zapříčiní nižší citlivost vašeho penisu.
  2. Během milostného aktu několikrát změňte polohu.
  3. Vyzkoušejte preparáty v podobě pilulek. Ejakulaci spolehlivě oddálí například D-Force, Tadamix či Super Kamagra.
  4. Využijte „Kegelovu metodu“, která spočívá v posílení svalů pánevního dna. Tím, že se je naučíte ovládat, dostanete pod kontrolu i svůj orgasmus.
  5. Vezměte na pomoc znecitlivující krém, který vám poslouží obdobně jako silnostěnný kondom.

Někdy pomůže lékař, jindy to zvládnete sami

Každý problém má nějakou příčinu a někdy jich může být i více. Týká se to samozřejmě také sexuálních poruch, k nimž patří i předčasná ejakulace, nedostatečná erekce, vaginismus nebo třeba méně známá sexuální anorexie. V některých případech je návštěva ordinace nejen nejlepší, ale v podstatě nezbytná. Někdy to naopak nutné není a pomůže třeba jen prostá změna životního stylu. Méně tučných jídel, méně alkoholu a tabáku, více pohybu. Zdraví je základem kvalitního milostného života. Chcete-li prodloužit svou výdrž, vyhýbejte se stresu a zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které obsahují dostatek hořčíku a zinku. Hovězí maso, mandle nebo špenát a také hořkou čokoládu.

Problém, který sužuje až 30 % mužů

Z dostupných statistik vyplývá, že se problém předčasné ejakulace týká přibližně každého třetího muže. Jak vidíte, rozhodně v tom nejste sami. A to jsme nezmínili ještě další typy poruch, které jsou spojeny s vyvrcholením. Zhruba 2 % mužské populace trápí tzv. retrográdní ejakulace, při níž dochází k výronu semene do močového měchýře. Je to nepříjemné jak fyzicky, tak po psychické stránce. A co víc, jde o jednoznačnou příčinu neplodnosti. Jak jsme si už řekli, každý problém má obvykle nějaké rozumní řešení. Naštěstí! Nejdůležitější je začít hledat východisko co nejdříve a to ideálně s přispěním vaší partnerky. Citlivá a milující žena, která má pochopení, je solidní zárukou toho, že se dá vše opět do pořádku. Hlavu vzhůru!

Je to dnes poprvé, kdy se pokoušíte najít řešení vašich intimních potíží na internetu nebo jste podobným článkům zatím nevěnovali pozornost?

David Haman