Chcete -li se cítit pohodlně a sexy, zkuste francouzské kalhotky. Francie je zemí, která je svou módou proslulá – Louis Vuitton, Dior, Vanessa Bruno, ale i třeba Camaieu. Není tedy divu, že její jméno nesou i kalhotky. Jsou pohodlné, hezky tvarují postavu a na většině žen vypadají dobře. Prostě jako francouzská móda. Ležérní a přitom ženské. 

Francouzské kalhotky patří k těm, které si hned oblíbíte

Jejich základním poznávacím znakem je to, že mívají velmi málo vykrojené nohavičky nebo vůbec. Vzhledem tak připomínají pánské boxerky – také se jim tak často říká. Ovšem mívají do nich hodně daleko a váš partner si je rozhodně se svým spodním prádlem nesplete. Střih je komfortní na nošení. Ty s volnými nohavičkami připomínající spíše velmi krátké “kraťásky” a jsou díky svému hezkému vzhledu i neobepínavosti těla oblíbené i na spaní. 

Bez viktoriánské prudérnosti a kankánu by nebylo kalhotek 

Snad každý zná slavný tanec kankán, kde tanečnice v dlouhých sukních dávají nohy hodně, ale hodně vysoko. Požadavkům na tento tanec moc nevyhovovaly velké neforemné spodky, které ve viktoriánské době nosily počestné ženy. Druhá polovina 19.století sice proslula svými vynálezy a technickým a ekonomickým rozmachem, ale také  prudérností společnosti. Proto byly spodky tak veliké. Toho se však francouzské tanečnice nezalekly,  inkriminovanou část oděvu zkrátily a základ pro budoucí moderní francouzské kalhotky byl na světě. 

Spodní prádlo je vyjádřením sebe sama 

Kalhotky nemusí být jen nudný kus prádla, který  si každý den vezmete na sebe. Samotné francouzské kalhotky mají velmi zajímavý střih, ale detaily  provedení jsou různé. Díky tomu mohou být svým způsobem vyjádřením vaší nálady i postojů. V současnosti se  nabízí téměř nekonečné možnosti jejich provedení  a navíc z nejrůznějších  materiálů. Upřednostňujete pohodlí nebo romantiku v krajkách? Nebo záleží na okolnostech? Vybírejte:

  • barevné kalhotky s obrázky a nápisy jsou hravé  
  • krajka dodá na přitažlivosti i eleganci 
  •  jednobarevné kalhotky se hodí na každodenní nošení i sportovní aktivity 

Bavlna je evergreen

Bavlna patří k těm nejvhodnějším materiálům pro spodní prádlo. A ani u francouzských kalhotek nejde o výjimku. Textil z bavlny je příjemný na dotek, snadno se pere a snese i vyšší teploty. Bavlněné spodní prádlo je doporučováno i pro svoje dobré absorpční schopnosti a prodyšnost. Hodí se pro letní dny i každodenní nošení. 

Pro větší pohodlí  jsou v současnosti oblíbené látky s příměsí elastanu, díky němu mnohem více pruží a kalhotky tak nikde netlačí. Zároveň si zachovávají  vlastnosti bavlněných materiálů. 

Bambus je nováčkem, který si rychle získává popularitu 

Textil z bambusu nebo-li spíše z bambusové viskózy je relativně mladý vynález, který se datuje až do 20.století. Přesto si získává stále více na popularitě nejen díky svým vlastnostem, ale i nenáročnosti na pěstování této plodiny. 

  • V porovnání s bavlnou se jedná o  mnohem více ekologičtější materiál.
  • Má skvělé absorpční vlastnosti. 
  • Kromě toho je také antibakteriální a antistatický – nebude se vám na něj lepit sukně. 
  • Jedná se o pocitově  velmi příjemný materiál. 

Krajky pro romantické večery i ženský vzhled

Polyamid s elastanem vytváří kombinaci, která má mnoho skvělých vlastností a velmi často se používá právě k výrobě spodního prádla. Jedná se o velmi pružný materiál, který je na dotek jemný. Díky svým vlastnostem se používá jako náhrada přírodního hedvábí.  Velmi dobře schne a díky tomu zanechává pocit sucha.

V současnosti se většina krajkového prádla dělá právě z této látky. Díky tomu, že francouzské kalhotky pokrývají většinu zadních partií a boků, je právě kombinace s krajkou velmi sexy a proto se těší velké oblibě jak u žen, tak u mužské části populace.  

Francouzské kalhotky jsou prostě šik v jakékoli podobě. A co vy? Také máte rádi krajkové spodní prádlo? Nebo žádné? 

David Haman