Milujete trávit dovolenou v exotických zemí? Už na sobě pociťujete abstinenční příznaky z nedostatku cestování? Neváhejte a nasedněte znovu do letadla. Před samotným odletem je však nutno vyřešit ještě jednu věc. Parking na letišti v Praze. Pokud máte vstřícné kamarády, kteří vás tam rádi odvezou, máte vyhráno. Pokud však neradi někoho žádáte o pomoc, jízda taxíkem by vás vyšla na další dovolenou a veřejné dopravě nevěříte, je parkování přesně to, co budete muset ještě vyřešit, než oficiálně opustíte hranice České republiky. 

Parkování přímo na letišti je příjemné, ale drahé 

Kdo má rád jednoduchá a přímá řešení, ocení jistě možnost parkování přímo na letišti. 

Při využití této možnosti je nutné počítat s: 

  • Vyšším poplatkem za parkování – hlavně pokud neradi své cesty plánujete, letenku kupujete na poslední chvíli a parkování chcete řešit až v momentě, kdy dorazíte do areálu letiště.
  • Levnější parkovací domy jsou ve větší vzdálenosti od terminálu. Nepříjemné a hlučné cestě se zavazadly se nevyhnete. 

A kdo by chtěl platit dovolenou ještě svému autu?

Zkuste vaše vozidlo zaparkovat na alternativním parkovišti

Po útlumu cestování začíná letecká doprava znovu nabírat na síle. A pokud se u vás po nedobrovolné pauze objevil strach z létání, existují tipy, jak s ním bojovat. V případě, že než z létání máte v době vaší nepřítomnosti spíše strach o váš vůz, i zde lze poradit.  

Alternativní parkoviště mohou být skvělým kompromisem mezi cenou, bezpečím a komfortem pro vaše auto i pro vás. Jsou levnější, hlídaná a vy se z nich dostanete bezpečně až před odletovou halu. Nezní to skvěle?

Výhodné parkování za dobrou cenu. 3 důvody proč zvolit právě tento typ parkoviště 

  1. Pohodlně se dostanete až k terminálu – vyhnete se nepříjemně dlouhým pochodům s vašimi zavazadly. Společnost vás totiž doveze svým autem přímo před odletovou halu. Vy jen vystoupíte s pocitem, že o vaše auto bude dobře postaráno. Popřípadě vaše auto zaparkují zástupci společnosti na jejich parkovací ploše za vás. Po vašem příletu je zase přivezou. 
  2. Vysoké zdi a kamerový systém zaručí bezpečnost vašeho auta – kdo by se nechtěl shledat se svým autem ve stejném stavu jako před dovolenou? A zajímá vás, jak jej ochránit i po návratu do režimu běžného dne? 
  3. Nižší parkovací poplatky – vzhledem k tomu, že tyto plochy nejsou přímo na letišti, neplatíte za exkluzivitu parkování. Preferujete místo pod střechou nebo vám stačí nekryté parkoviště? Můžete vybírat z mnoha nabídek. Konkurence zlepšuje služby a snižuje ceny.

Ušetřete čas a nechte si nabídky srovnat 

Procházet možnosti nemusíte dělat manuálně. Srovnávače parkování to udělají za vás. Vy si jen vyberete to parkoviště, které vám bude nejlépe vyhovovat. A nemusíte odlétat jen z Prahy. Podobné služby můžete najít i  v Ostravě, Brně nebo Pardubicích. A když si nebudete vědět rady, recenze vám také mohou napovědět. Samozřejmostí je okamžitá možnost on-line rezervace. Pak už nikdy nebudete ztrácet čas hledáním volného místa pro váš vůz. 

Chcete jasné a příjemné řešení? Nechte si vaše auto zaparkovat od profesionálů

Služby, které alternativní parkoviště poskytují, se nemusí týkat jen parkování. 

  • Některé například nabízejí i mytí aut. Dovolená pak může být zakončena ještě příjemněji, když víte, že jedna z nutných činností byla vyřešena ještě během vašeho zaslouženého odpočinku. 
  • Chcete-li začít dovolenou ryze královsky, přijeďte na terminál vlastním autem a starosti s jeho zaparkovním nechte na zástupci parkovací společnosti. Po návratu vám jej zase přistaví zpátky. Nezdá se vám to jako dobrý začátek úžasné dovolené?

Jak zabezpečujete vaše auto před dovolenou vy? 

David Haman