Milujete trávit dovolenou v exotických zemí? Už na sobě pociťujete abstinenční příznaky z nedostatku cestování? Neváhejte a nasedněte znovu do letadla. Před samotným odletem je však nutno vyřešit ještě jednu věc. Parking na letišti v Praze. Pokud máte vstřícné kamarády, kteří vás tam rádi odvezou, máte vyhráno. Pokud však neradi někoho žádáte o pomoc, jízda taxíkem by vás vyšla na další dovolenou a veřejné dopravě nevěříte, je parkování přesně to, co budete muset ještě vyřešit, než oficiálně opustíte hranice České republiky. 

Parkování přímo na letišti je příjemné, ale drahé 

Kdo má rád jednoduchá a přímá řešení, ocení jistě možnost parkování přímo na letišti. 

Při využití této možnosti je nutné počítat s: 

  • Vyšším poplatkem za parkování – hlavně pokud neradi své cesty plánujete, letenku kupujete na poslední chvíli a parkování chcete řešit až v momentě, kdy dorazíte do areálu letiště.
  • Levnější parkovací domy jsou ve větší vzdálenosti od terminálu. Nepříjemné a hlučné cestě se zavazadly se nevyhnete. 

A kdo by chtěl platit dovolenou ještě svému autu?

Zkuste vaše vozidlo zaparkovat na alternativním parkovišti

Po útlumu cestování začíná letecká doprava znovu nabírat na síle. A pokud se u vás po nedobrovolné pauze objevil strach z létání, existují tipy, jak s ním bojovat. V případě, že než z létání máte v době vaší nepřítomnosti spíše strach o váš vůz, i zde lze poradit.  

Alternativní parkoviště mohou být skvělým kompromisem mezi cenou, bezpečím a komfortem pro vaše auto i pro vás. Jsou levnější, hlídaná a vy se z nich dostanete bezpečně až před odletovou halu. Nezní to skvěle?

Výhodné parkování za dobrou cenu. 3 důvody proč zvolit právě tento typ parkoviště 

  1. Pohodlně se dostanete až k terminálu – vyhnete se nepříjemně dlouhým pochodům s vašimi zavazadly. Společnost vás totiž doveze svým autem přímo před odletovou halu. Vy jen vystoupíte s pocitem, že o vaše auto bude dobře postaráno. Popřípadě vaše auto zaparkují zástupci společnosti na jejich parkovací ploše za vás. Po vašem příletu je zase přivezou. 
  2. Vysoké zdi a kamerový systém zaručí bezpečnost vašeho auta – kdo by se nechtěl shledat se svým autem ve stejném stavu jako před dovolenou? A zajímá vás, jak jej ochránit i po návratu do režimu běžného dne? 
  3. Nižší parkovací poplatky – vzhledem k tomu, že tyto plochy nejsou přímo na letišti, neplatíte za exkluzivitu parkování. Preferujete místo pod střechou nebo vám stačí nekryté parkoviště? Můžete vybírat z mnoha nabídek. Konkurence zlepšuje služby a snižuje ceny.

Ušetřete čas a nechte si nabídky srovnat 

Procházet možnosti nemusíte dělat manuálně. Srovnávače parkování to udělají za vás. Vy si jen vyberete to parkoviště, které vám bude nejlépe vyhovovat. A nemusíte odlétat jen z Prahy. Podobné služby můžete najít i  v Ostravě, Brně nebo Pardubicích. A když si nebudete vědět rady, recenze vám také mohou napovědět. Samozřejmostí je okamžitá možnost on-line rezervace. Pak už nikdy nebudete ztrácet čas hledáním volného místa pro váš vůz. 

Chcete jasné a příjemné řešení? Nechte si vaše auto zaparkovat od profesionálů

Služby, které alternativní parkoviště poskytují, se nemusí týkat jen parkování. 

  • Některé například nabízejí i mytí aut. Dovolená pak může být zakončena ještě příjemněji, když víte, že jedna z nutných činností byla vyřešena ještě během vašeho zaslouženého odpočinku. 
  • Chcete-li začít dovolenou ryze královsky, přijeďte na terminál vlastním autem a starosti s jeho zaparkovním nechte na zástupci parkovací společnosti. Po návratu vám jej zase přistaví zpátky. Nezdá se vám to jako dobrý začátek úžasné dovolené?

Jak zabezpečujete vaše auto před dovolenou vy?