Světoznámé pivo, krásné historické centrum a téměř tři desítky hradů v plzeňských okresech jsou pro mnohé lidi důvodem k pronájmu bytů v Plzni. Strategická poloha města na dopravní tepně mezi Prahou a německým Norimberkem se nijak nevylučuje s okolními rozlehlými lesy, kudy vedou trasy pro pěší i pro cyklisty. Přesvědčte se, zda není západočeská metropole ideálním místem k bydlení právě pro vás.

 

Pronájem bytu Plzeň vzdělanosti a umění nadosah

Co se historické architektury v srdci města týče, můžete tu obdivovat několik nádherných chrámů včetně středověké katedrály sv. Bartoloměje s vyhlídkovou věží. Najdete tu řadu knihoven, muzeí a divadel. K relaxaci pod korunami stromů lákají centrální Křížíkovy, Šafaříkovy, Kopeckého nebo Smetanovy sady. Pronájem bytu v Plzni poblíž hlavního náměstí vám také umožní příjemné víkendové procházky podél protékající řeky, kudy vede naučná stezka Údolím Radbuzy. Historický střed města rovněž disponuje perfektní občanskou vybaveností. Potraviny a další zboží si tu nakoupíte v nepřeberných obchodech a mladí rodiče mají na dosah i mateřské školky.

 

Romantická zřícenina u Plzně – královský hrad Radyně

Plzeňsko dodnes střeží zdi mocného královského hradu Radyně, kde podle legendy panoval krvavý Radouš s kančími zuby. Z hradní věže je nádherný výhled na nedaleký Starý Plzenec s nejstarší nepoškozenou rotundou sv. Petra a Pavla na území republiky. Také odtud spatříte top památku západních Čech – zámek Kozel a při dobré viditelnosti vám neunikne ani Přimda u hranic bývalého Českého království.

 

Atraktivní pronájmy bytů v Plzni nabízí lokalita na Valše

Akčním a pracovně vytíženým jedincům vyhovuje tato poklidná část na okraji města s rychlým dopravním napojením na nedalekou hlavní silnici a také na dálnici D5. Pronájmy bytů v Plzni na Valše v moderních novostavbách se těší velké oblibě, protože je obklopují lesy s turistickými stezkami. Na dosah je také vodní nádrž České údolí, řeka Radbuza a do historického centra dojedete za 15 minut autem. Při cyklovýletech po okolí můžete navštívit zříceninu hradu Litice nebo mohyly v sousední Nové Hospodě. Na Valchu jezdí pochopitelně i autobus MHD 26 a N4 a neschází tu ani lokální obchod s potravinami a hospoda.

 

Tajemné podzemí – o důvod víc k pronájmu bytu v Plzni

Středověkou Plzní kdysi proudily stovky karavan, které vozily zboží do Německa nebo do hlavního města Českého království. Proto si měšťané pod svými domy postupně vybudovali vícepatrové skladištní sklepy, které jim sloužily i jako zásobárny vody. Podzemní studny vyražené v arkózovém pískovci jsou unikátem plzeňského podzemí. Podařilo se jich postupně objevit bezmála čtyři stovky a na dně některých studní se dokonce našla semínka fíků, které tu prodávali kupci. Třetí patro rozvádělo vodu do kašen a zároveň tudy vedly důmyslné odvodňovací štoly, které společně s kanalizací ústily do příkopů za hradbami. Když jednou v Pražské ulice u hlavního plzeňského náměstí poklesla vozovka, dostali se výzkumníci až do středověkého příkopu, který byl překlenut kamenným mostem. Během prohlídky podzemí poznáte dřívější život pod městem.

Plzeň si svou původní funkci čilého tranzitního města mezi Prahou a Norimberkem s přehledem drží už několik staletí. Ve středověku tudy projížděli králové i pocestní a osvěžovali se řízným pivem. Plzeňský Prazdroj zná dnes celý svět. Také díky podzemnímu labyrintu, nádherným měšťanským domům a okolním hradům v hustých lesích jsou pronájmy bytů v Plzni mimořádně vyhledávané. Pokud se tu chcete usadit i vy, dejte nám vědět v komentáři, třeba máme bydlení právě pro vás.

David Haman